Kurs z autoprezentacji i wystąpień publicznych jest przeznaczony dla osób, które zaczęły występować publicznie, uczą się pracy z kamerą, potrzebują nauczyć się dobrze prezentować siebie i swoje usługi, prowadzą szkolenia, chcą podszlifować swoje umiejętności w zakresie wystąpień publicznych i nauczyć się zarządzać stresem.
Na zajęciach będę uczyła Was autoprezentacji, opowiadania historii w ciekawy dla widza sposób, story telling’u, technik prezentacji, zarządzania stresem, mowy ciała, pracy z przeponą i z oddechem, zmian rytmów i modulacji głosu. Nauczycie się również dopasowywania się do klienta oraz wprowadzania odpowiednich emocji do wypowiadanych słów.
Dzięki wykorzystaniu technik aktorskich nauczycie się płynnie operować swoimi emocjami, aby móc osiągać założone przez siebie cele w danej rozmowie. Będę wprowadzać dużo ćwiczeń, zarówno typowo aktorskich, jak i takich, które wykorzystuje się stricte przy typowych szkoleniach z wystąpień publicznych. Będziemy tworzyć różnego rodzaju sceny improwizowane, które pomogą zmierzyć się z Waszymi trudnościami i ograniczeniami, aby móc je wytrenować i przezwyciężyć swoje blokady. Skoncentrujemy się też na rozeznaniu grupy docelowej oraz szlifowaniu konkretnego wystąpienia. Będziecie także uczyć się technicznych aspektów pracy z kamerą, zdobędziecie podstawy montażu oraz nauczycie się pisać scenariusze do swoich reklam czy rolek.
Dzięki regularnej pracy w grupie, będzie można nie tylko przełamać stres, ale także oswoić się z pracą przed publicznością i przed kamerą. To regularne doświadczenie pracy z grupą i z kamerą sprawi, że wyjście na scenę nie będzie już wiązało się z dużym stresem, a stanie się Waszą codziennością
Grupa docelowa:
Najwięcej na tych warsztatach na pewno skorzystają osoby występujące publicznie, menagerowie firm, przedsiębiorcy, osoby ubiegające się o pracę, sprzedawcy czy influenserzy.
Cele warsztatów:
- Stworzenie i wytrenowanie ciekawej autoprezentacji, która pomoże świetnie zaprezentować się w różnych sytuacjach w życiu i w pracy.
- Uświadomienie roli i siły storytellingu w marketingu, biznesie i sprzedaży.
- Poznanie praktycznych technik wykorzystywanych do tworzenia storytellingu oraz nabycie umiejętności tworzenia historii, które realizują zamierzony cel.
- Wypracowanie własnych przykładów z pracy i z życia, do stworzenia indywidualnych historii.
- Nabycie umiejętności utrzymywania napięcia i kontaktu wzrokowego, manipulacji rytmem i tonacją głosu oraz kontrolowania i prezentowania swoich emocji wod powiedni sposób.
- Nabycie umiejętności pracy z głosem, z oddechem i dykcją, aby Wasz głos stał się wyrazisty, donośny i słyszalny.
- Nauka odpowiedniej mowy ciała, która podbije przekaz i pomoże utrzymać uwagę słuchaczy.
- Ustalenie grupy docelowej i nabycie umiejętności odpowiedniego dopasowania się do swoich odbiorców.
- Nabycie umiejętności technicznych związanych pracy z kamerą, montażem czy pisaniem scenariuszy.
Korzyści:
- Włączenie storytellingu do profesjonalnej prezentacji.
- Nauka pewności siebie / pokonanie paraliżującego stresu przed wystąpieniem.
- Zwiększenie siły przekazu marketingowego poprzez zwiększenie realności przekazu i odpowiednią pracę z głosem i mową ciała.
- Budowa marki w oparciu o historie trafiajace do audytorium.
- Zwiększenie skuteczności sprzedażowej tekstów, ofert i wypowiedzi.
- Formułowanie treści w sposób odpowiadający na potrzeby klientów.
- Przećwiczenie własnych prezentacji.
- Mało teorii, dużo praktyki.
Prowadząca i jej kwalifikacje:
Małgorzata Neczyperowicz – aktorka teatralna, serialowa, filmowa i reklamowa. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Przygotowania pedagogicznego na WSEI oraz wielu kursów i warsztatów aktorskich polskich i zagranicznych. Jako aktorka zagrała już w wielu produkcjach telewizyjnych, takich jak „Na dobre i na złe”, „Szadź”, „Pierwsza miłość”, “Na Wspólnej”, „Na Sygnale”, „Wojenne Dziewczyny”, „Drogi Wolności” i wiele innych. Zob. CV – Małgorzata Neczyperowicz – oficjalna strona aktorki (malgorzataneczyperowicz.pl)
Jest producentką i reżyserką spektaklu teatralnego dla dzieci „Niesamowite przygody skarpetek”, na podstawie bestselleru Justyny Bednarek. Wcześniej współpracowała z Teatrem Kameralnym w Lublinie oraz Teatrem Studio i Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Jako osoba z ogromnym doświadczeniem pracy na scenie i przed kamerą, pragnie dzielić się swoją wiedzą i w związku z tym stworzyła studio oraz stronę www.kursyaktorskie.pl, gdzie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami na różnego rodzaju kursach i warsztatach.
Cena i dodatkowe informacje organizacyjne:
Cena:
800 zł/miesiąc
Miejsce:
Collegium Gostynianum przy ul. Droga Męczenników Majdanka 27 w Lublinie
Termin:
Listopad – Kwiecień 2024
– godzinę i dzień warsztatów ustalę w październiku z osobami zdecydowanymi na warsztaty;
Liczba miejsc:
12 osób
Zapisy:
kursyaktorskie.pl@gmail.com – warunkiem uczestnictwa w kursie jest wcześniejsze podpisanie umowy oraz przesłanie jej skanu lub zdjęć mailem