Kurs dubbingowo-lektorski

START KURSU:     WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2025

CENA:          650 zł/miesiąc

MIEJSCE:   Collegium Gostynianum, ul. Droga Męczenników Majdanka 27, Lublin

 

FORMA KURSU to połączenie spotkań stacjonarnych oraz online. Zajęcia odbywają się regularnie od września do kończ czerwca w cyklu miesięcznym w liczbie:

– 2 stacjonarne grupowe zajęcia typowo dubbingowe, prowadzone przez Izabelę
Markiewicz (90 minut);
– 1 stacjonarne zajęcia typowo aktorskie z pracą nad emocjami, prowadzone przez
Małgorzatę Neczyperowicz (90 minut)
– 1 spotkanie mentoringowe online 1:1 (45 minut) z Izabelą Markiewicz.
w rozliczeniu miesięcznym.

 

MAŁA GRUPA! Zajęcia prowadzone będą w małych grupach od 10 do 15 osób w grupie wiekowej 14+, w tym osoby dorosłe bez ograniczeń wiekowych.

 

Zapraszamy na otwarty nabór na regularny kurs dubbingowo-lektorski!

 

Dubbing polega na zastąpieniu oryginalnej ścieżki dźwiękowej aktora/lektora, jej odpowiednikiem w danym języku. Wyróżniamy dubbing bajek, seriali, filmów fabularnych i animowanych oraz gier komputerowych.

 

Chciałbyś spróbować swoich sił w dubbingu?

Chcesz sprawdzić się przy mikrofonie w tej profesji?

Lubisz bawić się i pracować z głosem?

Naśladowanie różnych głosów to Twój żywioł?

A może koledzy mówią, że świetnie naśladujesz postaci z bajek – na przykład Króla Juliana lub Kaczora Donalda?

A może po prostu uwielbiasz pracować z głosem?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z powyższych pytań ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Podczas naszego profesjonalnego kursu MASTER CLASS, będziesz miał na to okazję! A to wszystko przy świetnej zabawie z doświadczonymi twórcami dubbingowymi!

 

Kurs jest skierowany do osób chcących od podstaw zyskać wiedzę i umiejętności, poznać specyfikę pracy głosem przy mikrofonie. Uczestnicy zyskują zarówno wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, jak operować własnym dźwiękiem, jak dodawać do niego emocje, jak realizować uwagi reżysera, co działa, a co nie działa w studio dźwiękowym oraz czym różni się praca głosem a capella czy na scenie od tej przy mikrofonie studyjnym.  A to wszystko połączone jest z praktykowaniem podzielności uwagi, która jest bardzo istotna, a nawet niezbędna, do tego rodzaju pracy.

Kurs rozpoczniemy od wprowadzenia do technik pracy dubbingowo-lektorskiej, gdzie na początku zdobędziemy podstawy wiedzy teoretycznej, wyjaśniając i omawiając charakterystykę pracy głosem w studio nagraniowym. Wprowadzenie do technik jakimi posługują się aktorzy głosowi. Następnie będziemy zdobywać umiejętności praktyczne i  ćwiczyć na materiałach szkoleniowych (w tym oryginalne materiały filmowe i telewizyjne)

Zobacz nagranie z ostatnich 2-dniowych warsztatów:

 

Co można zyskać uczestnicząc w takim kursie?

 
– praktyczną wiedzę na temat ćwiczenia poprawnej dykcji i impostacji głosu,
– umiejętność pracy z mikrofonem,
– odgrywanie autentycznych emocji,
– możliwość pracy na profesjonalnych materiałach dźwiękowych,
– dyplom uczestnictwa,
– 2 profesjonalnie przygotowane demo głosowe (jedno demo po każdym semestrze),
– wiedzę na temat tego, jak szukać pracy w dubbingu.

Kurs dubbingowo-lektorski jest także skierowany do wszystkich chętnych poszerzać swoją wiedzę, zdobytą na warsztatach stacjonarnych. Dla osób dorosłych, bez wyraźnych wad wymowy. Dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się, jaki jest ich głosowy potencjał, pracować nad nim i rozwijać go w sposób świadomy, indywidualnie ukierunkowany i wyznaczający przyszłe potencjalne zawodowe ścieżki.

Kurs skupiony jest na zdobywaniu umiejętności poprzez praktykę. Kursanci, po odbytych lekcjach, będą otrzymywać zadania domowe do opracowania przez tydzień poprzedzający kolejne wyznaczone spotkanie. Wiadomo, tylko systematyczny trening może dawać zadowalające efekty oraz pokazywać progres oraz rozwój głosowy.  Jak mówi przysłowie, to trening czyni mistrza. I do tego właśnie zachęcamy wszystkich uczestników.

Kursanci będą pracować grupowo i indywidualnie, gdyż na wszystkich tych zajęciach grupowych będą momenty wspólnej pracy w danym czasie, ale też, tak jak na warsztatach czy wprowadzeniu intro, każdy uczestnik będzie pracował na danym materiale, np. na głosowej reklamie czy na fragmencie prozy. Finałem kursu będzie prezentacja wypracowanych umiejętności w formie pokazu-odsłuchu opracowanego materiału.

 

 

PROGRAM:

• Ćwiczenia emisji i impostacji głosu
Czyli od czego powinna zacząć się każda praca aktora dubbingowego, rozgrzewka, ćwiczenia dykcyjne, łamańce językowe, szybkie czytanie, ćwiczenia na pamięć i koncentrację.

• Techniki dubbingu
Uczestnicy zapoznają się na zajęciach z technikami dubbingu, różnymi formami jej pracy m.in. będzie to praca z materiałem z filmów animowanych, seriali animowanych, seriali aktorskich, piosenek z kultowych bajek, szeptanek, narracji, reklam radiowych i telewizyjnych. Każda z tych form to tzw. Osobna para kaloszy. Uczestnicy dowiedzą się jakie umiejętności i predyspozycje trzeba mieć aby sprawdzić się w tych formach.

• Praca z mikrofonem
Czyli od czego tak naprawdę zaczyna się przygoda aktora dubbingowego. Czym różni się praca z mikrofonem na scenie od tej w studio? Uczestnicy zdobędą doświadczenie w pracy studyjnej.

• Nagranie demo
Uczestnicy zajęć będą mieli okazję nagrać swoje indywidualne demo dubbingowe (profesjonalnie zmiksowane przez realizatora dźwięku), które posłuży w późniejszej pracy zawodowej lub staraniu się o nią.

• Praca z materiałem
Podczas warsztatów popracujemy z fragmentami filmów animowanych, filmów z aktorami, z kultowymi piosenkami z bajek oraz reklamami radiowymi i telewizyjnymi.

Zajęcia zostaną poprowadzone przez doświadczonych twórców dubbingowych!

 

PROWADZĄCY:

Warsztaty poprowadzą profesjonaliści z Warszawy z 15-letnim stażem pracy w dubbingu.

Izabela Markiewicz

Izabela Markiewicz

Aktorka, wokalistka, lektorka. Pracą studyjną zajmuje się nieprzerwanie od 2007r. Zaczynała w rodzimym Rzeszowie w Radio VIA oraz Polskim Radiu Rzeszów, gdzie zdobywała doświadczenie jako lektorka oraz koncertowała w Studio Polskiego Radia. Na swoim koncie ma współpracę z legendarnym Abbey Road Studio w Londynie. Jej głos znany jest z kultowych produkcji Hannah Montanna, Mako Mermaids, Monster High i wielu innych. Współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia. Zaprzyjaźniona z każdą formą pracy studyjnej, nagrywa dubbing, spoty reklamowe, audiobooki, voice-over oraz słuchowiska radiowe. Wraz z realizatorem tworzy profesjonalne warsztaty dubbingowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Linki zewnętrzne:


Małgorzata Neczyperowicz

Aktorka teatralna, serialowa i filmowa. To również absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz wielu kursów i warsztatów aktorskich polskich i zagranicznych. Obecnie można ją oglądać w roli Ingi Michalskiej w serialu „Na dobre i na złe”. Ponadto na małym ekranie zagrała w takich tytułach jak „Szadź”, „Pierwsza miłość”, “Na Wspólnej”, „Wojenne Dziewczyny”, „Drogi Wolności” i wiele innych.

Zob. CV – Małgorzata Neczyperowicz – oficjalna strona aktorki (malgorzataneczyperowicz.pl)

Jej debiutem fabularnym była rola w filmie „Erotica 2022” w reż. Jagody Szelc, dostępna na platformie Netflix. Zagrała również jedną z głównych ról w serii filmów krótkometrażowych „Jan Kochanowski. Treny” w reż. Damiana Bieńka, która zdobyła szerokie uznanie, otrzymując pierwszą nagrodę na Festiwalu w Cannes (Złoty Delfin na Cannes Corporate Media and TV Awards 2018) oraz dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym FilmAt Festival 2019.

Jest producentką i współreżyserką spektaklu teatralnego „Niesamowite przygody skarpetek”, na podstawie bestselleru Justyny Bednarek. Wcześniej współpracowała także z Teatrem Kameralnym w Lublinie oraz Teatrem Studio i Teatrem Studio Buffo w Warszawie.


Kurs dubbingowo-lektorski

Zbigniew Gozdecki

Realizator nagrań lektorskich oraz dubbingowych, twórca muzyki, prowadzi warsztaty twórcze.

Interesuje się dźwiękiem od dzieciństwa. Jego możliwościami i oddziaływaniem. Pracuje jako montażysta, sound designer oraz kompozytor. Nagrywa szeptanki, dubbingi, udźwiękawia animacje, dokonuje nagrań terenowych oraz prowadzi autorskie działania twórcze z wykorzystaniem sfery audio.

Współtwórca Teatru Zgoda, współpracował z Laboratorium Edukacji Twórczej CSW Zamek Ujazdowski, aktualnie pracuje dla Mastergroove Studios.

ZAPISZ SIĘ TERAZ!

* Pola obowiązkowe